a

Uber Taksi, İzmir’de Hizmete Başladı!

Uber Taksi, İzmir'de hizmete başladı. İzmir Uber Taksi fiyatları ne kadar? İzmir Uber Taksi nasıl çağırılır? İşte Uber taksi kullanacaklar için detaylı bilgilendirme...

İzmir’de Uber Taksi dönemi! Türkiye’de sadece Ankara ve İstanbul’da fsaliyet gösteren Uber Taksi uygulaması, bugünden itibaren İzmir’de de yerini alıyor. Taksiler için en iyi alternatif olarak görülen Uber, Türkiye’de 2014 yılında faaliyetlere başlamıştı. İlk zamanlarında sadece 10 araç ile hizmet veren Uber, şimdi ise oldukça yüksek kapasite ile hizmetlerini sürdürüyor.İzmir için hizmete başlayan Uber, İzmir için özel bir de indirim ve kampanya sunuyor. Yapılan açıklamaya göre “MERHABAIZMIR” kodunu kullanarak bir yolculuğunuzda 40 TL indirim elde edebilirsiniz. Bulunduğumuz Pandemi süreci için de önemli bir kampanya düzenleyen Uber, “UBERAŞI” kodunu kullananları İzmir’deki özel ve devlet hastanelerine giderek aşı vurdurmak isteyenlere ücretsiz olarak ulaşım servisi sağlıyor. Yani Covid-19 aşısı vurduracaksanız Uber sizi ücretsiz olarak hastaneye götürüp getiriyor. Bu uygulama sadece 40 TL ile sınrlı. Yani 40 Liraya kadar olan ulaşım imkanlarında bu hizmet sağlanacak.

İzmir’de Uber Taksi Fiyatları Ne Kadar?
Daha önce Uber taksi kullanmayanlar, Uber taksi ulaşım ücretlerini merak ediyor olabilirler. Uber Taksi’de üç farklı araç tipi mevcut. Taksi, UberXL ve Uber Black. Taksiye bindiğinizde açılış ücreti 8 TL olarak takimetreye yansıyor. Dakika başına ise 0,35 kuruş, kilometre başına 2,5 TL üzerinden yolculuk yapılabilmektedir. En düşük yolculuk tutarı ise 15 TL’dir. Eğer Uber Taksi çağırıp iptal ederseniz 15 liralık bir ceza uygulanmakta. Yani 15 liralık bakiye kaybı yaşarsınız.

İzmir Uber Taksi Nasıl Çağırılır?
Uber taksi çağırmak oldukça kolay. Günümüzün olmazsa olmazı mobil uygulamalar, Uber taksi için de geçerli. Mobil cihazınızdan Uber uygulamasını indirerek hızlı şekilde bulunduğunuz konuma Uber taksi çağırabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tramvaylarda Yeni Dönem! Ücretsiz İnternet Olacak…

r

HIZLI YORUM YAP