a

Türkiye’de Aşı Uygulaması 16 Yaş’a İndirildi!

Türkiye'deki Covid-19 aşı uygulamasında yaş sınırı düşürüldü. Yapılan açıklamaya göre bugünden itibaren 16 yaşında olan vatandaşlar aşı randevusu alabilecek.

Son aylarda aşı uygulamasının hızlanması ile birlikte, aşı yapılacak bireylerdeki yaş sınırı da oldukça düştü. Türkiye’de bilindiği gibi son olarak Covid-19 aşı vurulabilme yaşı 18 ve üstüydü. Kademeli olarak yaş sınırının indirilmesiyle birlikte gelinen son noktada, yapılan açıklamaya göre yaş sınırı 16’ya düşrüldü. Bugünden itibaren, 16 yaşında olan ve 17’den gün alan tüm vatandaşlar, Covid-19 aşı randevusu alabilecekler.İlk Doz Önerisi!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı olunmasına yönelik her gün çağrısını yenilerken, vatandaşların, bayram tatiline en az bir doz aşı vurularak girmesini bildirdi. Aşı randevusu almak ve aşı olmak ise oldukça kolay. MHRS veya e-Nabız uygulaması üzerinden alacağınız aşı randevusu ile, bulunduğunuz bölgedeki en yakın hastaneye gidebilir ya da aile hekimine giderek aşı olabilirsiniz. Hastane ve aile hekimlerinde sıra bekleme ise pek yaşanmıyor. Bir çok hastanede farklı odalarda aynı anda aşılama yapıldığından bekleme süresi bir kaç dakikaya kadar düşmüş durumda.

Üçüncü Doz Başladı!
16 Yaş’a düşen aşı sınırlamasının yanı sıra ilk aşı olan öncelikli gruplarda ise üçüncü doz aşı uygulaması başlamış durumda. Tüm vatandaşlara kademeli olarak üçüncü doz aşı randevusu da açılacak. Eylül ayında Türkiye’deki bütün vatandaşların aşılanması bekleniyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Erdal Can Alkoçlar ve Spektral Holding’den Yeni Hamle!

r

HIZLI YORUM YAP