a

Tunç Soyer: 2021’de Suya Zam Yapmayacağız!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, zor günler geçiren İzmirli vatandaşlar için 2021 yılında suya zam yapmayacaklarını açıkladı.

İzmirli vatandaşların en fazla dert yandığı konulardan biri olan yüksek su fiyatları ile ilgili önemli bir karar alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, su zammına ilişkin açıklamada bulundu. Büyükşehir Meclisi tarafından alınan karara göre Temmuz 2021’de su faturalarına yansıyacak şekilde %10’luk bir zam kararı alınmıştı. Fakat, yapılan toplantıda bu zammın uygulanmaması yönünde karar alındığı açıklandı.2021 Yılında Suya Zam Yok!
Tunç Soyer, yaptığı açıklamada “Deprem, sel gibi felaketler yaşadık, pandemiyle savaşıyoruz. Meclisimizin onayladığı, temmuzda uygulanacak %10 su zammını vatandaşlarımızın yükünü hafifletmek için iptal ettik” açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın ardından temmuz ayında ve 2021 yılı içinde suya yeni bir zam yapılmayacak.

İzmirli Vatandaşların Yüksek Fatura İsyanı!
Her ne kadar suya yeni bir zam yapılmayacak olsa da, İzmirli vatandaşlar uzun süredir su faturalarının yüksek tutarlarda yansıtılmasından şikayetçi. Bir çok haneye 100 liranın üzerinde fatura gelmesi, vatandaşlar tarafından tepkilere neden olmakta. Yüksek tutarda katı atık bedeli alınması da yine vatandaşlar tarafından bir diğer tepki konusu. İzmirli vatandaşlar zam değil, indirim beklentisi içerisinde.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir Şehir Hastanesi’ne Teleferikle Ulaşım Sağlanacak!

HIZLI YORUM YAP

r