a

Tartan Zemin Kaplama Gelişmeye Devam Ediyor!

Tartan zemin kaplamanın koruyucu katmanı son zamanlarda dikkat çeken bir malzeme olarak öne çıkmasını sağlıyor. Sağlam olması ile sportif alanlarda meydana gelebilecek yaralanmalara artık son.

Tartan zemin kaplamanın koruyucu katmanı son zamanlarda dikkat çeken bir malzeme olarak öne çıkmasını sağlıyor. Sağlam olması ile sportif alanlarda meydana gelebilecek yaralanmalara artık son. Tartan zemin kaplama mm’lik farklı boyutlarda tercihe bağlı olarak uygulanabilir. Sportif faaliyetlerle alakadar ve gerek amatör gerek profesyonel kişiler için tanınmış bir emin malzemesi olarak dikkat çekiyor. Suya karşı gösterdiği direnç ve korunaklı özelliği ise tartan zemin kaplamanın sıklıkla kullanılma nedenlerinden sadece bir tanesi.Esnek ve sentetik oluşu ile hareket kabiliyetini kolaylaştırıyor. Gerek devlet kurumları gerek özel kurumlar tarafından da sıklıkla kullanılmaya başlanılmış durumda. Atletik alanlarda da tartan zemin kaplama kullanılır. Renkli yapısı ile göze de hitap etmektedir. Çivili ayakkabılara karşı bile dirençlidir.

Oyun alanlarında kullanılması hijyen açısından önemli bir faktör. Su geçirme özelliği ile şiddetli yağmurlardan sonra bile su birikintisi yapmaz. Bu sebeple kuru ve kaymayan bir zemin özelliğine sahiptir. Sökülüp takılır haldeki özelliği ile gerekli durumlarda tamiri kolayca yapılabiliyor. Zemin kaplama malzemeleri arasında gelişmeye devam eden tartan zemin bu gidişle herkesin tercihi olacak gibi duruyor.

Tartan Zemin Kaplamanın Uygulandığı En Şaşırtıcı Alanlar
Koşu ve yürüyüş alanlarında kullanılabilir. Adım atma esnasında esnek yapısı ile yürümeniz kolaylaşır. Spor esnasında zeminden kaynaklı yorulma ve sakatlanmalar olmaz. Fitness salonlarında kullanılması oldukça yaygındır. Enerji kaybı yaşatmadığı için spor esnasında zorlanmalar yaşanmaz. Tartan zemin kaplama son derece konforludur. Sayamayacağımız daha birçok alanda tartan zemin kaplamayı görmek mümkün.

Kauçuk zemin kaplama sayesinde yürümeniz artık daha konforlu hale geldi. Kullanıldığı alanda ses kirliliğini en az seviyeye indirdi. Bu sebeple ofislerde ve kapalı alanlarda kullanıma oldukça uygundur. Sporcu güvenliği için birçok saha tiplerinde kullanılır. Voleybol sahasında kullanılması oyuncular için büyük bir avantaj yaratır.

Atletizm Pistlerinin Olmazsa Olmazı Tartan Zemin Kaplama
Dünyanın en eski sporlarından olan atletizm, pistte veya alanda yapılır. Atletizm sporunda birçok çeşit bulunmaktadır. Atletizm pisti için Dünya Atletizm Birliği standartları göz önünde bulundurularak tartan zemin kaplama yapılıyor. Kaplama yapılacak zemin hazırlandıktan sonra, alt yapı için tercihen asfalt kullanılır. Üzerine tartan zemin kaplanır. Bu sayede sporcuların düşme sırasında incinmesi minimuma indirilmiş olur.

Sporcu sağlığını korumak, sakatlanmaları en aza indirmek ve performansını arttırmak üzere tasarlanmıştır. Yağmur sularından ve çevre şartlarından etkilenmemesi oldukça önemlidir. Katman olarak 5 tabakadan olması ile ömrü daha da uzatılır. Su geçirgen yapısı sayesinde yağışlı günlerde zemin üstüne düşen su zeminde kalmaz, böylece sporcular zorlu hava şartlarından olumsuz etkilenmez. Atletizm federasyonu onaylı olduğu için garantili bu ürün hayatımızın her alanında yaşam konforlu hale getirmeye devam ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kararları Açıkladı…

HIZLI YORUM YAP

r