a

Son Dakika: İzmir’de Art Arda Depremler…

Ege Denizi ve İzmir açıklarında dünden bu yana deprem hareketliliği yaşanıyor. Karaburun'da 4.3 büyüklüğünde iki deprem meydana gelirken, Ege Denizi'nde farklı noktalarda farklı büyüklüklerde depremler yaşanmaya devam ediyor.

İzmir’de iki gündür meydana gelen depremler, endişeye sebep oldu. İlk olarak dün 17.43’te meydana gelen 4.3’lük depremin merkez üssü Ege Denizi, Karaburun açıkları olduğu açıklanmıştı. Depremin ardından aynı noktada daha düşük şiddetli depremler meydana gelirken, gece saatlerinde 22.19’da merkez üssü yine Karaburun olan ve yine 4.3 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi.Depremler Gece Yarısı Devam Etti!
Meydana gelen iki depremin ardından ise gece saatlerinde Ege Denizi’nde deprem hareketliliği yaşandı. Karaburun’da küçük boyutlu depremler devam ederken, Ege Denizi’nde farklı noktalarda yine küçük sarsıntılar meydana geldi.

Vatandaşlar Hissetmediğini Bildirdi!
Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda Karaburun’daki depremin pek hissedilmediği kaydedilirken, art arda depremlerin yaşanması, bölgedeki hareketliliğin devam edip etmeyeceği konusunda merak uyandırdı. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre deprem yaşanan bölgelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi. Tüm bu açıklamalara rağmen AFAD, depreme karşı her an hazırlıklı olunması gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bostanlı’nın Simgesi Yasemin Kafe Yeniden İzmirlilerin Hizmetinde!

r

HIZLI YORUM YAP