a

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kararları Açıkladı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak olan normalleşme kararlarını açıkladı. Alınan yeni kararlar haber detayında yer almaktadır.

Tüm Türkiye’nin kilitlendiği kabine toplantısı nihayet sona erdi. Toplantıda Türkiye için normalleşme kararları alındı. Toplantı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Bir çok işletme 1 haziran itibarı ile açılacak. Hafta içi uygulanacak kısıtlama saatleri ise 22.00’ye çekildi. İşte alınan tüm kararlar:Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak olan normalleşme kararlarını açıkladı. İşte alınan yeni kararlar:
-Hafta içi ve cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlaması 22.00 ile 05.00 arasında uygulanacak.
-Pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlama, cumartesi akşam saat 22.00’de başlayıp, pazartesi sabah 05.00’de bitecek.
-Kafe, restoran, pastane gibi yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında masaya servis yapabilecek.
-Yeme-içme yerleri saat 24.00’e kadar paket servis yapabilecek.
-Pazar günleri sadece paket servis olacak.
-Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.
-Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayabilecek.
-Üniversiteler 2021-2022 öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül’de başlayacaktır.
-Tüm kararlar temmuz ayında yeniden gözden geçirilecek.

Bizi Instagram’da Takip Et: https://www.instagram.com/izmirsondakikacom/

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Leyla İle Mecnun Dizisi Yeniden Başlıyor!

HIZLI YORUM YAP

r