a

Sinema Salonlarının Açılışı 1 Temmuz’a Ertelendi!

Normalleşme kararlarının açıklanmasıyla birlikte açılacağı bildirilen sinema salonları için yeni karar alındı. Yeni karara göre sinema salonları yeniden kapatıldı.

Türkiye’nin gözü kulağı 1 Haziran normalleşme kararlarındaydı. O kararların açıklamasıyla bir çok sektörde normalleşme ve açılış kararı verilirken, sinema salonları için alınan karar, kısa sürede yeniden değiştirildi. Bu karar, sinema salonlarını ilgilendiriyor. İlk yapılan açıklamada ve yayımlanan genelgede sinema salonlarının açılacağı duyurulmuştu.Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Değişti!
Sinema salonları için 1 haziran için verilen açılma kararı değişti. Sinema salonları 1 Temmuz’da açılacak. Temmuz ayında yeniden durum değerlendirmesi yapacak olan Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, sinema salonlarının durumunu da temmuz ayında yeniden masaya yatıracak.

Sinema salonları için yapılan bu değişiklik bazı kesimlerde üzüntüye sebep olurken, bu kararın alınmasındaki en önemli neden, sinema salonlarının kapalı alan olması. Kapalı oranda Covid-19 virüsünün bulaşıcılık riskinin fazla olabileceği düşüncesiyle bu kararın alındığı düşünülüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tartan Zemin Kaplama Gelişmeye Devam Ediyor!

HIZLI YORUM YAP

r