a

Öğretmenler İçin Covid-19 Randevuları Başladı!

Öğretmenler için kritik gün! Türkiye'de tüm öğretmenler için, yaş sınırı olmaksızın Covid-19 randevu ekranı açıldı. e-Nabız üzerinden tüm öğretmenler bugünden itibaren randevu alabilecek.

Türkiye’de pandemi sürecinde aşılama ile ilgili çok fazla tartışma konusu olan öğretmenler için aşı uygulaması başladı. Bilindiği üzere Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, daha önceki açıklamasında 7 Haziran’da yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenlerin aşılanmaya başlayacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, açıklamada bulundu.Öğretmenler İçin Randevu Ekranı Açıldı!
Öğretmenlerin merakla beklediği aşılama nihayet 7 Haziran itibarı ile başlıyor. Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklamada, tüm öğretmenlerin ve okul çalışanlarının Covid-19 aşısı için randevu alabileceği ekranların açıldığını bildirdi. Şuan itibarı ile tüm aşı olmak isteyen öğretmenler e-Nabız platformuna girerek aşı için randevu oluşturabilirler. Öğretmenler için aşılama ise yarından itibaren başlayacak.

Yaş Sınırı Yok!
Bir çok kesim tarafından öğretmenlere öncelik tanınması gerektiğine vurgu yapılıyordu. Nitekim Sağlık Bakanlığı, bu konuda önemli bir adım atarak yaş sınırını öğretmenler için kaldırdı. Bu sayede her yaştan öğretmen, Covid-19 için randevu alıp aşı olabilecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uygun Fiyatla Amerika’ya Kargo Gönderimi!

HIZLI YORUM YAP

r