a

Meteorolojiden Uyarı! Yağmur ve Hava Sıcaklığında Düşüş…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporlarına göre İzmir'de hava başında sürpriz yaşanacak. Hava sıcaklıklarında belirgin oranda düşüş ile birlikte yağmur kendini hissettirecek.

Yazın merhaba dediğimiz bu günlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporlarında hafta başında beklentilerden uzak bir hava hakim olacak. Özellikle yaz sıcaklığını fazlaca hissettiğimiz bu günlerde hava sıcaklığındaki artışın devam etmesi beklenirken, meteoroloji raporlarında hafta başında farklı bir hava hakim olacak.İzmir Genelinde Yağmur Var!
Raporlara göre haftanın ilk iki günü pazartesi ve salı, İzmir’in bir çok ilçesinde ve bölgesinde yağmur ihtimali mevcut. Yağmur, çarşamba günü de bazı ilçelerde görülmeye devam edebilir. Bu yağışların etkisine dair henüz resmi bir açıklama yer almazken, ziraat ile uğraşanların kuvvetli yağışa karşı gerekli tedbirleri alması tavsiye edilir.

Hava Sıcaklığında Düşüş Yaşanacak!
Yağmur ile birlikte, hava sıcaklığında da önemli değişiklikler yaşanacak. Geride bıraktığımız hafta, hava sıcaklığı genellikle 30 derecenin üzerinde seyretmişti. Bu haftanın ilk üç günü ise sıcaklık 20 dereceye kadar düşecek. Özellikle yüksek kesimlerde, bu sıcaklık düşüşü daha yoğun şekilde hissedilecek. Hafta sonuna doğru ise hava sıcaklığındaki düşüş, yerini sıcaklık artışına bırakacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tunç Soyer: 2021’de Suya Zam Yapmayacağız!

HIZLI YORUM YAP

r