a

Marmaris’te Orman Yangını! Havadan Müdahale…

Marmaris'te orman yangını! Geniş bir alana tekabül eden, denize çok yakın mesafede sebebi bilinmeyen bir şekilde yangın çıkmış durumda. Ekipler havadan ağırlıklı olmak üzere müdahale gerçekleştiriyor.

Marmaris’te sabah saat 10 civarında başlayan orman yangını, bölgede paniğe neden oldu. Kısa sürede büyüyen orman yangınına çok sayıda ekip müdahale ederken, çevre sakinleri de yangından olumsuz etkilenmiş durumda. Orman yangını Marmaris İçmeler’de meydana gelmiş durumda. Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yangına 10 Helikopter, 7 İlk Müdahale Aracı, 78 Arazöz ve 6 Dozer müdahale ediyor.Otellerde Tahliye!
Yangının sıçrama ihtimali göz önünde bulundurularak orman yangınının gerçekleştiği alana çok yakın bulunan otellerde bazı vatandaşların tahliye edildiği öğrenildi. Çıkan yangında çok büyük bir alanda ağaçlar küle dönerken, bölgedeki çok sayıda hayvan ve böcek de yine kül olmuş durumda.

Yangının denize çok yakın bir noktada gerçekleşmesi nedeniyle plajda bulunan insanlar da denizden çıkarak yangını seyretmeye başladı. Sosyal medyada yangına dair çok sayıda paylaşım yapılırken, Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bölgenin yeniden ağaçlandırılacağı söylendi. Yangının çıkış nedeni ise henüz bilinmiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

En Güzel Oyunları Oyna!

r

HIZLI YORUM YAP