a

Marka Patent Başvurusu Artık Çok Kolay!

Marka tescili, geçmişten günümüze bir çok alanda büyük önem arz etmekte. Peki marka patent başvurusu nasıl yapılır? Ne kadar süre içerisinde sonuçlanır?

Marka tescili, geçmişten günümüze bir çok alanda büyük önem arz etmekte. Son yıllarda ise bir çok kişi ve kurum için daha fazla önemli hale gelmiş durumda. Bunun en büyük sebebi ise, kişi veya kurumların, kullanmış oldukları ürün, marka, logo, isim ve benzeri değerlerin haklarının korunması için. Özellikle markaların taklit edilmesine karşı yasal olarak hakların tamamen tarafınıza ait olmasını istiyorsanız, mutlaka marka tescili yaptırmanız gerekmektedir.Marka tescili, yani marka patent başvurusu yapmak ise günümüzde artık çok kolay. Kişi veya kurumlar bireysel olarak marka başvurusunda bulunabilirler. Fakat, oldukça detaylı bir işlem olması nedeniyle genellikle marka patent firmaları tarafından yapılması daha doğru bulunmaktadır. Bu konuda uzun yıllardır hizmet vermekte olan Ada Patent ile görüşerek detaylı bilgi alabilir ve Ada Patent firması aracılığı ile marka başvurusu yapabilirsiniz.

Neden Patent Firması İle Çalışmalıyım?
Marka patenti almak için başvuru aşamasında bir çok kriter yer almaktadır. Öncelikle markanın başvuru için uygun olup olmadığı, başvuru öncesi benzerlik araştırması, benzerlik mevcutsa ne gibi çözümler üretilebilir? Tüm bu konularda detaylı bilgi, uzman kişiler tarafından yanıtlanmakta. Başvuru aşamasında ise hizmet verdiğiniz sektörün hangi sınıfları kapsadığı da büyük rol oynamaktadır. Eğer, başvuru aşamasında yanlış sınıf veya eksik sınıf seçilmesi, ileri dönemde markanızın tüm haklarını korumanız anlamında sizleri eksik bırakabilir. Bu sebeple marka patent başvurusu için uzman kişilerden destek almanız, onay sürecinde büyük avantaj sağlamaktadır.

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?
Marka tescili, marka patent başvurusu için en fazla merak edilen konu, başvuru sonrası sürecin nasıl işlediği ve ne kadar sürede sonuçlandığıdır. Başvuru yapıldıktan sonra öncelikle şekil incelemesi, ardından benzerlik araştırması yapılır. Eğer herhangi bir benzerliğe rastlanmadıysa yayın kararı verilir. Hemen akabinde ise tescil ücretinin yatırılması istenir. Son olarak ise evrak girişi ile birlikte kesin tescil onayı ilan edilir. Tüm süreç 4-5 ay gibi uzun bir süreyi kapsayabilmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Sitenizden görüp aradım kendilerini, marka patent konusunda çok yardımcı oldular sağolsunlar.

Sıradaki haber:

Rainwater Kullanıcı Yorumları

HIZLI YORUM YAP

r