a

İzmirim Kart Başvurusu Yapacaklar Dikkat!

İzmirim Kart Başvurusu yapacak olanlar için Büyükşehir Belediyesi, mesai saatlerinin süresini uzattı. Yeni düzenleme ile birlikte saat 19.30'a kadar başvuru yapılabilecek.

Pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamalarla birlikte 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşların toplu ulaşım kullanımı yasaklanmış ve 1 Temmuz itibarı ile bu yasaklar kaldırılmıştı. Kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte toplu ulaşım araçlarına ve İzmirim Kart başvurularına talep arttı. İzmir’deki kart başvuru merkezlerindeki yoğunluk, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi.Daha Uzun Mesai Olacak!
Yoğunluğun azaltılması ve vatandaşların daha kolay şekilde kart başvurusu yapabilmesi için mesai saatleri 08.30 ile 19.30 olarak değiştirildi. Bu sayede daha geniş bir zaman diliminde başvuru yapılabilecek. Yapılan açıklamaya göre 65 Yaş, 60 Yaş, Engelli, Öğrenci ve Öğretmen İzmirim Kart başvuru noktaları hafta içi 08.30-19.30 saatleri arasında hizmet verecek. Tüm başvuru merkezleri cumartesi günü de mesai yapacak.

Konak’taki Merkez Pazar Günü de Açık!
İzmirim Kart başvuru noktalarından biri olan Konak İzmirim Kart Başvuru Merkezi, 11 Temmuz pazar günü de hizmet verecek. Bu sayede pazar günü başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, pazar günü de başvuruda bulunabilecek. İlerleyen haftalardaki pazar günleri için ise bir açıklama yapılmadı.

İzmirim Kart Başvuru Noktaları:
📍Konak Kart Merkezi
📍Bostanlı İskelesi
📍F.Altay Aktarma Merkezi
📍Bornova Metro Aktarma Merkezi
📍Üçyol Metro İstasyonu

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uber Taksi, İzmir’de Hizmete Başladı!

r

HIZLI YORUM YAP