a

İzmirgaz Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev ve işyeri için doğalgaz bağlatmak istiyorsanız, bu yazımızda İzmirgaz Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?, İzmirgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar?, İzmirgaz Gaz Açma Randevusu Nasıl Alınır? öğrenebilirsiniz.

İzmirgaz Abonelik nasıl alınır? İzmir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından sunulan doğalgaz hizmeti işlemleri günümüzde oldukça kolay şekilde gerçekleştirilmektedir. Eğer İzmirgaz Yeni Abonelik almak ve doğalgaz abonesi olmak istiyorsanız, bu yazımızda abone olma, İzmirgaz Gaz Açtırma, İzmirgaz Abonelik Ücreti, İzmirgaz Abonelik Sorgulama gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.İzmirgaz Abonelik Alma, Doğalgaz Abonelik Başvurusu!
Evinizde veya işyerinizde doğalgaz kullanmak için İzmir Gaz abonelik edinmeniz gerekmektedir. Bunun için artık İzmir Gaz abone merkezlerine gidebilirsiniz fakat daha kolay şekilde, abone merkezine gitmeden internet üzerinden de kolayca doğalgaz abonelik başvurusu yapabilirsiniz. Peki İnternet üzerinden İzmirgaz abonelik başvurusu nasıl yapılır? Adım adım ilerleyelim. (İzmir’deki İzmir Gaz Abone Merkezleri listesi yazımızın en alt kısmında yer almaktadır).

1- İzmirgaz Abonelik başvurusu E-devlet üzerinden alınmakta. İzmirgaz Yeni Abonelik Başvurusu bağlantısına tıklayarak doğrudan başvuru sayfasına geçiş yapabilirsiniz. Giriş yapmadıysanız sisteme giriş yapmanız istenir. Ardından sağ üstte yer alan Yeni Başvuru butonuna tıklayın.

2- Giriş yaptıktan sonra karşınızda öncelikli olarak “Bilgilendirme ve Onay” ekranı yer alacaktır. Bu alanda sözleşme detayları yer almakta olup, tarafınızdan onaylanması istenir. Devam etmek için okuyup onaylamanız gerekmektedir.

3- Bir sonraki aşamada doğalgaz kullanmak istediğiniz yerde altyapının uygun olup olmadığını kontrol etmek için sorgulama yapılması istenir. Sorgulama yöntemi alanından adresinizi yazıp, doğalgaz kullanımına uygun olup olmadığını sorgulayın. Eğer uygun değilse, başvuruya devam edemeyeceksiniz. Eğer başvuru yapmak istediğiniz yerde doğalgaz altyapısı mevcutsa bir sonraki aşamadan devam etmeniz istenir.

4- Karşınıza Başvuru Formu gelecektir. Başvuru formunu doldurun ve ön izleme yaparak doğruluğunu kontrol edin. Akabinde başvurunuz İzmir Gaz’a iletilecek ve onay sürecine dahil edilecektir. Eğer herhangi bir problem olmaması halinde İzmir Gaz Aboneliğiniz onaylanacaktır. Onaylanıp onaylanmadığını ise yine E-Devlet üzerinden İzmir Gaz Abonelik işlemleri kısmından görüntüleyebilir ve sorgulayabilirsiniz.

5- Proje onayından sonra İzmir Gaz’a güvence bedeli ödenmektedir. Ardından gaz açma işlemi yapılır. İzmirgaz Güvence Bedeli, İzmirgaz Abonelik Ücreti aşağıda yer almaktadır.

İzmirgaz Abonelik İçin İstenen Belgeler!

İzmir Gaz Aboneliği almak için bazı belgeleri iletmeniz istenmektedir. Abonelik için gereken belgeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Tapu fotokopisi
 • Mülk sahibine ait Nüfus cüzdanı fotokopisi, T.C. kimlik numarası
 • Yapı kullanım izin belgesi
 • Binada ilk kez doğalgaz kullanımına geçilecek ise; apartman/site kararının fotokopisi
 • İkametgah Belgesi (sözleşme yapacak kişi adına olmalı)

Abonelik Alacak Kişi Kiracı İse: 

 • Kira Kontratı fotokopisi (sözleşme yapacak kişi adına olmalı)
 • Sözleşme yapacak kişiye ait Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Abone – Hesap numarası

Ticarethaneler İçin:

 • Noter Onaylı Şirket Yetki Belgesi veya Vekaletname
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • Kira Kontratı fotokopisi
 • İmza Sirküsü fotokopisi
 • Abone – Hesap numarası

İzmirgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar?

İzmir Doğalgaz Abonesi olmak için iki farklı ödeme yapmanız gerekmektedir. Birincisi Güvence Bedeli, ikincisi Bağlantı Bedeli. İzmirgaz Güvence Bedeli 620 TL’dir. İzmirgaz Abone Bağlantı Bedeli 749 TL’dir. Sayacınızla ilgili açma kapama işlemleri ise 30 TL’dir.

İzmirgaz Gaz Açma Randevusu Nasıl Alınır?

Abonelik işleminiz onaylandıktan sonra İzmirgaz tarafından size gaz açma randevusu verilmektedir. İzmirgaz Doğalgaz Açma Randevusu tarihini öğrenmek ve sorgulama yapmak için izmirgaz.com.tr > Online İşlemler > Gaz Açma Randevusu Sorgulama ekranından T.C. Kimlik numaranızı veya Abone numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 0850 222 3335 numaralı telefondan da gaz açma randevusu tarihini öğrenebilirsiniz.

İzmir Gaz Abone Merkezleri

Genel Müdürlük
Adres : 1561 Sokak No:3 Çınarlı Mahallesi Konak

Karşıyaka
Bahriye Üçok Bulvarı No:19/B Karşıyaka

Çiğli
Ataşehir Mahallesi Anadolu Caddesi No:855/A Çiğli

Bornova
Kazım Dirik Mah. Üniversite Cad. No:2/A

Buca
Menderes Mah. 120 Sokak No:1/A

Buca – 2
Yenigün Mh. Nazım Hikmet Cd. No: 70/B

Karabağlar
Basın Sitesi Mahallesi İnönü Caddesi No:459/A Karabağlar

Karabağlar – 2
Refetbele Mahallesi Eski İzmir Caddesi No:310-312/A

Gaziemir
Gazi Mahallesi Önder Caddesi No:5/B Gaziemir

Aliağa
Kazım Dirik Mahallesi Atatürk Caddesi No:103/B Aliağa

Ödemiş
Akıncılar Mah. Sakarya Sokak (Havuzlu Park) No:10 Ödemiş

Seferihisarr
Camikebir Mahallesi General Temel Cingöz Caddesi No:28-30/A Seferihisar

Tire
Atatürk Mh. Gençlik Cd. No:50/A Tire

Torbalı
Alpkent Mah. Naci Tuncel Cad. No:60B

Selçuk
İsa Bey Mah. 2003 Sokak No:9/D-E

Bergama
Maltepe Mah. Bülent Ecevit Cad. No:8/6 Zemin

Menemen
Mermerli Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No: 26

Kınık
Aşağı Mahalle Atatürk Caddesi No: 114

Dikili
Salimbey Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi, No:39/C

Kemalpaşa
Soğukpınar Mahallesi Atatürk Bulvarı No:28/A

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Halkapınar Aktarma Merkezi’nin Çehresi Değişecek!

r

HIZLI YORUM YAP