a

İzmir’deki Trafik Yoğunluğuna Tepki!

İzmir'de son dönemde artan trafik yoğunluğu, vatandaşlar tarafından tepkilere sebep olmaya başladı. Bir çok İzmirli vatandaş, trafiğe çözüm bekliyor.

Türkiye’de en fazla trafik yoğunluğunun yaşandığı illerden biri olan İstanbul gibi İzmir’de de son dönemde trafik yoğunluğu maksimum düzeye ulaşmış durumda. Özellikle bulunduğumuz pandemi süreci içerisinde, trafik yoğunluğu İzmir’de top noktaya ulaşmış durumda. Toplu ulaşımın pandemi sebebiyle daha az tercih edilmesi, özel araçlara yönelimin artması, İzmir trafiğini sıkıntıya düşürmüş durumda.Çalışmalar Yetersiz Görülüyor!
Trafik yoğunluğuna en büyük tepki ise sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor. İzmir’deki trafik yoğunluğunun artması sebebiyle, şehir içi ulaşımlar, kısa mesafe olmasına rağmen normalden daha geç sürede gerçekleşiyor. Bu durum sebebiyle bir çok İzmirli vatandaş, trafiğe yeterli çözüm çalışmalarının yapılmadığı yönünde eleştiri getiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ise İzmir genelinde trafik sorununa kalıcı çözüm getirmek için önemli hamleler yapmaya devam ediyor. Buca metrosunun yapımına başlanacak olması, Buca ile Otogar arasına yapılacak yol, İzmir trafiğini rahatlatması bekleniyor.

Tunç Soyer, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği açıklama ise birlikte İzmir trafiğindeki araç sayısının arttığına vurgu yapmış, bir başka açıklamasında ise ellerinde sihirli değnek olmadığını takdirinize sunuyorum şeklinde bilgilendirmede bulunmuştu. Tüm bunlara rağmen İzmirli vatandaşların beklentisi, İzmir’in trafiğine kalıcı bir çözüm getirilmesi.

Önemli Caddeler Kilitleniyor!
İzmir’in en çok çözüm beklenen noktaları ise Ankara asfaltı, Yeşildere yolu, Altınyol, Atatürk Caddesi, Karabağlar D550 gibi kritik noktalar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir’de Deniz Salyası Tehlikesi!

r

HIZLI YORUM YAP