a

İzmir’de Sıcaklık Yeniden 40 Dereceye Ulaşacak!

İzmir'de bu hafta hava nasıl olacak? Mevsim normallerinin üzerine çıkacak olan sıcaklık, termometrelerde 40'ı gösterecek. İşte bu hafta İzmir hava durumu...

Yaz aylarında sıcaklığı yoğun şekilde hissettiğimi bu günlerde İzmir’deki hava sıcaklığı önümüzdeki hafta nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına göre İzmir, bu haftayı mevsim normallerinin üzerinde geçirecek. Yeniden 3-4 derecelik yükseliş gösterecek olan hava sıcaklıkları, bu hafta zirve yapacak.Çarşamba ve Perşembe’ye Dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporlarına göre haftanın ilk iki günü hava sıcaklığı 38 derece civarına yükselecek. Yükseliş, çarşamba günü ise biraz daha artacak. 39 Derece olacak sıcaklık, bazı bölgelerde 40 derece ve üzerinde hissedilecek. Perşembe günü de yine çarşamba günü gibi sıcak geçecek. Belirtilen iki gün, güneş çarpmalarına dikkat!

Hafta Sonuna Doğru Düşüş!
Hava sıcaklığı hafta sonuna doğru ise düşüş eğilimi içerisine girecek. Cuma günü yeniden 38 derece bandına gerileyecek olan sıcaklık, cumartesi günü 36’ya, pazar günü ise 34 dereceye kadar düşerek mevsim normallerine geçiş yapacak.

Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde etkili olan rüzgar, bu hafta da etkisini ara ara hissettirecek. Sıcaklık yükselse de, hafif bir rüzgar daima takibini yapacak. Bu yüzden özellikle gece saatlerinde sıcaklıkla beraber esinti görülecek.

İzmir Haftalık Hava Durumu:
Pazartesi: 38
Salı: 38
Çarşamba: 39
Perşembe: 40
Cuma: 38
Cumartesi: 36
Pazar: 34

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika: İzmir’de Art Arda Depremler…

r

HIZLI YORUM YAP