a

İzmir’de Öğrenci ve Öğretmenlere İlk Hafta Ulaşım 5 Kuruş!

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer müjdeledi! İzmir şehir içi toplu ulaşım araçlarında öğrenci ve öğretmenler için ilk hafta indirim uygulanacak.

6 Eylül itibarı ile başlayacak olan yüz yüze eğitim için toplu ulaşım araçlarını kullanacak olan öğrenci ve öğretmenlere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den müjde. İlk hafta okula gidecek olan öğretmenler ve öğrencilerin ulaşım ücretleri sembolik olarak ödenecek. Sembolik ücretin miktarını duyuran Tunç Soyer, uygulamanın sadece ilk hafta geçerli olduğunu duyurdu.İlk Hafta Toplu Ulaşım 5 Kuruş Olacak!
Okula gitmek için toplu ulaşım araçlarını kullanacak olan öğrenciler ve öğretmenler, sadece 5 kuruş ödeme yaparak ulaşım araçlarından faydalanabilecek. 5 Kuruş olarak sağlanacak toplu ulaşım hizmeti 5 Eylül Pazar gününü pazartesiye bağlayan gece saat 02.00 itibarı ile başlayacak. 10 Eylül Cuma’yı cumartesiye bağlayan gece saat 02.00’de ise uygulama sona erecek.

Dikkat çeken ayrıntı ise İZBAN kullanıcıları için oldu. Açıklamaya göre İZBAN kullanacak olan öğrenci ve öğretmenler için bu uygulama sadece 25 kilometre için geçerli olacak. 25 Kilometre mesafeden daha uzun olan mesafeler için normal tarife uygulanacak.

İzmir’de 6 Eylül günü başlayacak olan eğitim ve öğretim yılı itibarı ile toplu ulaşım araçları her gün binlerce öğrenci ve öğretmeni taşıyacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hava Sıcaklığı Düşüşe Geçiyor! İşte İzmir İçin 1 Haftalık Hava Durumu…

HIZLI YORUM YAP

r