a

İzmir’de Hava Sıcaklığı 30 Derecenin Altına Düşecek!

İzmir'deki hava sıcaklığı eylül ayının gelmesiyle birlikte hissedilir oranda düşüş gösterecek. Hafta arasında şehir merkezinde hava sıcaklığı 29 dereceye kadar düşecek.

Son 50 yılın en sıcak yaz aylarından birini geçirdiğimiz 2021 yılı yaz aylarının son günlerine geldiğimizde meteoroloji raporlarına göre İzmir’in hava sıcaklığında Eylül ayı ile birlikte önemli değişiklikler yaşanacak. Temmuz ayı 440 derece ortalama sıcaklıkta seyreden İzmir, Ağustos ayında ise Temmuz ayına nispeten daha düşük sıcaklıkla tüm ayı geçirdi. Son günlerde 35-36 derece hava sıcaklığı hakimken, Eylül ayına giriş ile birlikte sıcaklıkta belirgin oranda düşüş yaşanacak.Sıcaklıkta Belirgin Düşüş Olacak!
Tekrar bunaltıcı sıcak olur mu diye düşündüğümüz bu günlerde meteoroloji raporlarına baktığımızda hava sıcaklığının Çarşamba ve Perşembe günü hissedilir derecede düşüş olacağı görülüyor. Sıcaklığın İzmir merkez ilçelerde 29 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. İç kesimler ve yüksek ilçelerde ise bu düşüş biraz daha fazla olabilecek.

Sonbahar’ı Hissettirecek!
Eylül ayı ile birlikte Sonbahar’a geçiş bu yıl keskin bir şekilde hissedilecek gibi görünüyor. Hava sıcaklıklarının ise düşüş gösterdikten sonra yüksek oranda artış göstermesi ise beklemiyor. Özellikle Eylül ayı ortasından sonra sıcaklığın kademeli olarak düşüş göstermeye devam etmesi muhtemel. Ekim ayında ise sıcaklığın geçici değil, önümüzdeki kış için kalıcı bir düşüş göstermesi beklenmekte.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir Enternasyonal Fuarı Kapılarını Açıyor!

HIZLI YORUM YAP

r