a

İzmir’de Deniz Salyası Tehlikesi!

Marmara ve Karadeniz'de görülen deniz salyası, Ege Denizi'ne doğru ilerlemeye başladı. Deniz salyasının Ege'ye yayılması halinde İzmir'in bir çok sahilinde de deniz salyası görülebilir.

Son dönemde Marmara ve Karadeniz’de görülen deniz salyası, Türkiye’nin denizlerinin tehdit altında olduğunu işaret ediyor. Özellikle su altı yaşamı olumsuz etkilediği görülen deniz salyası, Ege ve İzmir için de tehlike arz etmeye başladı. Bunun en büyük göstergesi ise, son yapılan açıklamalarda ortaya çıkmış durumda.Deniz Salyası Ege’ye Doğru Akıyor!
Beklenmedik bir gelişmeyle birlikte, deniz salyasının Karadeniz’den Ege Denizi’ne doğru ilerlediği kaydedildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Ayaz, “Müsilaj Karadeniz suyunun içinden 15 metre kalınlıkta Ege Denizi’ne doğru akıyor” açıklamasında bulundu.

Bu açıklama bir çok İzmirli vatandaşı endişeye sürüklerken, deniz salyasının olası bir şekilde İzmir’in sahillerine ulaşması, İzmir’deki yaz turizmini ve İzmir’in deniz altı yaşamını olumsuz etkileyecek. Deniz altındaki canlılar, deniz salyasından olumsuz etkilenerek hayatlarını kaybediyor. Özellikle deniz salyasının balıkların yüzgecini tıkaması ve üzerine yapışması, onlar için en büyük tehdit.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Halkın Bakkalı Projesi Türkiye’ye Açılıyor!

HIZLI YORUM YAP

r