a

İzmir’de 18 Yaşından Küçüklere Bilet Satışı Yasaklandı!

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan karara göre artık İzmir'deki otobüs terminalleri ve hava yolları acentelerinden 18 yaş altındakilere bilet satışı yapılmayacak.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, önemli bir karara imza attı. Son dönemlerde fazlaca arttığı görülen kayıp çocuk vakalarının yaşanmasını azaltmak adına, İl Emniyet Müdürlüğü, yeni aldığı kararı İzmirli vatandaşlara duyurdu. Bu kararın alınmasının sebebi olarak ise, kaybolan çocuk ve gençlerin başına herhangi bir şey gelmesini engellemek, hayatını olumsuz yönde etkileyebilecek durumların gelişmesi, kayıp infiallerinin ortadan kaldırılması olarak bildirildi.18 Yaşından Küçüklere Bilet Satışı Yapılmayacak!
Alınan karara göre 18 yaşından küçük bireyler, otobüs terminallerinden yolcu bileti alamayacak. Hava yolları acentelerinden de bilet alamayacak. Bu uygulamayla 18 yaş altında olan bireylerin şehirlerarası yolculuk yapmasının önüne geçilmiş olacak. Karar, sadece İzmir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınmış olup, sadece İzmir için geçerli olacak.

18 Yaşından küçükler sadece ebeveynleri ile birlikte bilet kestirebilecek ve şehirlerarası yolculuk yapabilecek. Farklı şehirde okuyan ve okuduğu şehre gitmek isteyen 18 yaş altındakiler için farklı bir uygulama olacak. Eğer 18 yaş altındaysanız ve okuduğunuz şehre gitmek için bilet almak istiyorsanız öğrenci belgenizi göstermeniz gerekiyor.

Ailelere Haber Verilecek!
Ayrıca uygulama kapsamına göre 18 yaş altı çocukların bilet almaya çalışması halinde çocukların ailelerine haber verilecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meteoroloji’den Uyarı! İzmir’de Bu Hafta Hava Nasıl Olacak?

HIZLI YORUM YAP

r