a

İzmir Şehir Hastanesi’ne Teleferikle Ulaşım Sağlanacak!

Açılışının ne zaman yapılacağı merak edilen İzmir Şehir Hastanesi ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Şehir Hastanesi'ne ulaşımı kolaylaştırmak için teleferik yapılacak...

İzmir’de yapımı devam eden İzmir Şehir Hastanesi’ne ulaşım ile ilgili önemli bir proje duyuruldu. Bornova Laka mevkiinde yer alan Şehir Hastanesi’nin yapımının 2021 yılı içerisinde tamamlanarak açılması bekleniyor. İzmirli vatandaşların, şehir hastanesine kolay ulaşım sağlayabilmesi için önemli bir projenin hayata geçirileceği öğrenildi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, proje ile ilgili “Üzerimize düşeni yapmaya hazırız” şeklinde açıklamada bulunarak, projeyi destekleyeceklerini bildirdi.Şehir Hastanesine Teleferik ile Ulaşım Sağlanacak!
Edinilen bilgilere göre, İzmir Şehir Hastanesi’ne vatandaşların kolay şekilde ulaşım sağlayabilmesi için hastaneye teleferik yapılacak. Yapılacak olan teleferikle, vatandaşlar kolayca hastaneye gidebilecekler. Teleferik projesinin detaylarına bakıldığında 2,5 kilometrelik olduğu ve hastaneye teleferik ile ulaşımın sadece 9 dakika olacağı aktarıldı. Projeye göre yaklaşık 2 buçuk km’lik teleferik projesi; 4 istasyonlu olacak ve Bayraklı Belediyesi karşısındaki sahil şeridinden Şehir Hastanesi’ne uzanacak. Vatandaşlar, 9 dakikada sahilden hastaneye ulaşabilecek.

Planlanan projenin hayata geçirilmesine ilişkin henüz somut bir adım bulunmazken, hastanenin açılmasıyla birlikte teleferik projesi için ilk adımların atılması bekleniyor. Ege Bölgesi’ndeki en büyük hastane olma özelliğini elinde bulunduracak olan İzmir Şehir Hastanesi, teleferik ile ulaşım sağlanan ilk hastane olma özelliğini de elinde bulunduracak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir’in Çernobil’inde 500 Bin Tondan Fazla Nükleer Atık…

HIZLI YORUM YAP

r