a

İzmir Metro İstasyonlarında Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı!

İzmir'in toplu ulaşım araçlarından olan metro ulaşım aracına ait istasyonlarda bugünden itibaren ücretsiz internet erişimi olacak. Yolcular bu interneti ücretsiz olarak kullanabilecek.

Şehir içi toplu ulaşım araçlarında ücretsiz internet bağlantısı uygulamasına geçileceğini bildiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu konu ile ilgili uzun süredir yürüttükleri çalışmaları faaliyete geçirmeye başladı. Daha önce otobüs ve tramvaylarda başlatılan ücretsiz internet dönemi, bugün itibarı ile İzmir’in en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birinde daha kullanıma açıldı.Metro İstasyonlarında Ücretsiz İnternet!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sabah saatlerinde müjdelediği konuya dair yapılan açıklamada, bugünden itibaren 17 metro istasyonunda ücretsiz internet ağı olacağı ve metro ulaşım aracını kullanan vatandaşların faydalanabileceği duyuruldu. Tunç Soyer, bu uygulama ile birlikte insanları toplu ulaşıma teşvik etmek istediklerini açıkladı. Son dönemde İzmir trafiği ile ilgili fazlaca şikayetler alınması üzerine Tunç Soyer, insanların toplu taşıma araçlarına veya bisiklet kullanımına yönelmesi yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Metro İstasyonunda İnternet Nasıl Kullanılacak?
Uygulamanın bugünden itibaren başlaması ile birlikte internet imkanından faydalanmak isteyen yolcular, Wi-fi araması yaparak WizmirNET kablosuz ağ bağlantısını seçmelidir. Ardından sizden kayıt olmanız istenecektir. Kayıt ol ekranının ardından karşınıza gelen formu doldurup üyelikle birlikte ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu Kayıtları Başladı!

HIZLI YORUM YAP

r