a

İzmir Lise Taban Puanları!

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler lise taban puanlarına çevrildi. İzmir'deki liselerin taban puanlarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz. İzmir Lise taban puanları 2021 açıklandı mı?

İzmir Lise taban puanları açıklandı mı? LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler lise taban puanlarına çevrildi. Peki İzmir lise taban puanları açıklandı mı? Anadolu liseleri ve Fen liseleri taban puanları kaç?
Düzenlenen LGS (Liselere Geçiş Sistemi) merkezi sınavının sonuçları 30.06.2021 tarihinde MEB tarafından açıklandı! 500 Tam puan üzerinden değerlendirilen sınavda toplam 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan almaya hak kazandı.LGS sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler sınav sonuçlarına MEB’in resmi web sitesi üzerinden T.C kimlik numaralarını yazarak öğrenebilecek. Her yıl düzenlenen liselere giriş sınavının sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercih işlemleri için liselerin taban puanlarına çevrildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 2021 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre sonuçlarını öğrenen öğrenciler 5 – 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekler. Peki İzmir’deki Anadolu liseleri ve Fen liselerinin taban puanları kaç olarak belirlendi?

İzmir Lise Taban Puanları 2021!
Tercih işlemlerini yaparken bulundukları bölgedeki okulların puan ve yüzdelik dilimini baz alacak olan öğrenciler sınavla öğrenci alan okulların kontenjanlarını merak etmekte. Milli Eğitim Bakanlığı, henüz lise taban puanlarını açıklamadı. MEB, lise taban puanlarını açıkladığı zaman bulunduğunuz bu sayfa üzerinde güncelleme yaparak İzmir’deki liselerin taban puanlarını ekleyeceğiz. Sayfayı kaydetmenizi ve ara ara kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

1000 Öğrenciye Kitap Alabilmeleri için Maddi Destek!

r

HIZLI YORUM YAP