a

İzmir Kapadokya Arası Kaç Km Kaç Saat?

İzmir Kapadokya arası kaç km? Kapadokya İle İzmir arasındaki mesafe bilgileri ile ilgili tüm detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

İzmir Kapadokya arası mesafe hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Eğer iki şehir arasında yolculuk planlamanız varsa İzmir Kapadokya arası Kaç Km ve İzmir Kapadokya arası  yolculuk kaç saat sürer gibi sorulara yanıt arıyor olabilirsiniz. Haritaya bakıldığında iki il arasındaki mesafenin uzun olduğu görülse de, yolculuk için çok çeşitli ve konforlu alternatifler mevcut.

İzmir Kapadokya Arası Kaç Km?

Kapadokya’ya giderken D300/E96 üzerinden özel aracınızla yol alınması halinde mesafe 849 KM’dir.İzmir’den Kapadokya’ya gitmek için ulaşım aracı konusunda endişelenmek istemiyorsanız, tur firmalarının düzenlediği İzmir çıkışlı Kapadokya turları paketlerinden bir tanesini satın alabilir, her türlü ulaşım ve gezi ile ilgili detayları düşünme işini profesyonellere bırakabilir, siz sadece Kapadokya seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir’den Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Karayolu yolculuğu için her birinde yine D300/e96 yolları takip edilmek üzere, farklı rotalardan geçerek mesafesi 850 ila 970 km arasında değişen yolcularla varmak üzere toplamda 3 farklı rota bulunmaktadır.

Özel aracınız ile seyahat ediyorsanız ve yolda molalar vererek gidecekseniz bu yollardan her birini inceleyip size uygun olan rotayı seçebilirsiniz.

Karayolu için özel aranız yok ise, Nevşehir Seyahat v.b. firmaların, tarifeli seferleri ile şehirlerarası otobüs alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Yolculuğun uzun olduğunu düşünüyor ve biraz daha fazla ödeyebilirim ama konforlu olsun diyorsanız da, yaz sezonlarında haftanın neredeyse hemen her günü, kış aylarında ise haftada 2 kez civarında İzmir Adnan Menderes havalimanından kalkan ve Kayseri havalimanına varan Sunexpress ya da Pegasus havayollarının tarifeli uçuşlarını tercih edebilir, Kayseri’den havalimanı transfer araçları ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

İzmir Kapadokya Arası Kaç Saat?

İki şehir arasındaki mesafe yolculuk yapılacak olan araca göre ciddi değişiklik göstermektedir. İzmir Kapadokya arası, otobüs seyahati ile yaklaşık olarak 13-14 saat civarında sürmektedir. Özel aracınızla mola vermeden gitmeniz durumunda, hızınıza bağlı olarak 10-11 saatte Kapadokya’ya varabilirsiniz. Şayet havayolu ile ulaşım sağlamayı düşünüyorsanız, İzmir-Kayseri uçuşu yanlızca 1 saat 15 dakika sürüyor olmasına rağmen, havalimanındaki check-in işlemleri, bekleme süreleri ve İzmir’den Kayseri’ye vardıktan sonra havalimanından Kapadokya’ya kadar ulaşım süresi de hesap edildiğinde, uçakla seyahat süresi ise ortalama 4 saat kadar vaktinizi alacaktır.

Ta İzmirlerden kalkıp Kapadokya’ya kadar gitmişken her ne sebeple seyahat ediyor olursanız olun, bu kadar yolu, Kapadokya’da gezip görülecek yerleri ziyaret etmeden dönmeyin.. Neleri görmeniz gerektiğini ise Kapadokya’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler sayfasında bulabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ankara İzmir Arası Kaç Km?