a

İZBAN’a Yeni İstasyon Yapılıyor! Çok Talep Vardı…

İZBAN'a yeni istasyon ekleneceği açıklandı! İki istasyon arasındaki mesafenin fazla olması sebebiyle uzun süredir İzmirli vatandaşlar tarafından şikayet alıyordu.

İzmir’in en önemli toplu ulaşım ağlarından biri olan İZBAN, her gün binlerce vatandaşın şehir içi yolculuk yapmasını sağlıyor. İlk açıldığı günden bu yana aktif ağını genişleten ve daha uzun mesafede hizmet vermeye başlayan İZBAN, aktif duraklarına bir yenisini daha ekliyor. Fakat bu kez mesafe uzamayacak. Aktif olan istasyonlardan iki tanesinin arasına yeni bir istasyon daha yapılacak.İki İstasyon Arasına Yeni İstasyon Eklenecek!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yeni bir açıklamayla birlikte yeni bir istasyon durağı yapılacağını duyurdu. Özellikle İzmirli vatandaşlar tarafından mesafe uzunluğu sebebiyle şikayet edilen bir nokta için harekete geçen yetkililer. şikayetleri dikkate aldı. Yeni istasyon Şirinyer ile Kemer arasına yapılacak. İki istasyon arasındaki mesafe böylece azaltılacak ve arada alan bölgedeki vatandaşlar da İZBAN’ı kullanabilecekler.

İZBAN’ın 42’inci istasyonu Lale ve Adatepe mahallelerinde yaşayan yurttaşların ulaşımını rahatlatacak. Lale Mahallesi İZBAN İstasyonu için İzmir Büyükşehir Belediyesi 27 Eylül’de ihaleye çıkacak. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak imalat çalışmaları 1,5 yılda bitirilecek. İmalat çalışmaları kapsamında İZBAN’a entegre olacak 1 adet yer üstü İZBAN tren istasyonunun kaba inşaatı, ince işleri, mekanik ve elektrik imalatları ile çevre düzenlemesi yapılacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Halkapınar Aktarma Merkezi’nin Çehresi Değişecek!

r

HIZLI YORUM YAP