a

Halkapınar Aktarma Merkezi’nin Çehresi Değişecek!

İzban, Metro ve Otobüs hatları için kritik öneme sahip olan Halkapınar Aktarma Merkezi, önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar ile birlikte yenilenecek.

İzmir’in toplu ulaşımda en önemli bağlantı noktalarından biri olan Halkapınar, her gün binlerce kişinin aktarma yaptığı nokta olarak öne çıkıyor. Bu önemli aktarma merkezi için İzmir Büyükşehir Belediyesi, önemli bir adım atarak, aktarma merkezi noktasının yenileneceğini açıkladı. Yenileme sonrası Halkapınar bambaşka bir görünüme kavuşacak.Sosyal Bir Alan Kurulacak!
Şuan ki Halkapınar Aktarma Merkezi, İzmirli vatandaşlar için sadece aktarma merkezi olarak görev görmekte. Yenilenecek haliyle aktarma merkezinde çok daha fazlasının yer alması planlanıyor. Üzeri kapalı gölge yürüyüş alanları, oturma ve bekleme alanları, tematik bahçeler, kafe, gösteri alanı gibi daha sosyal bir alan haline getirilecek.

6 Ay Sonra Tamamlanacak!
Çalışmaların ne zaman başlayıp ne zaman biteceği yönünde de bilgi sunan Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde başlayacak olan yenileme çalışmalarının 6 ayda tamamlanacağını bildirdi. Yenileme çalışmaları kapsamında harcanacak toplam miktar ise 8 milyon 168 bin TL olarak açıklandı.

Toplu ulaşımda atılan bu adım, İzmirli vatandaşlar tarafından heyecanla karşılanmış durumda. Projenin başlaması ile birlikte, viyadüğün altında bulunan geniş alanın yayalara kapatılması bekleniyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gevrek ve Boyoz’a Zam! 2,5 TL Olacak…

r

HIZLI YORUM YAP