a

Gevrek ve Boyoz’a Zam! 2,5 TL Olacak…

İzmir'in meşhur Gevrek ve Boyoz'u, 1 Ekim'den itibaren zamlı fiyatlardan satılacak. İzmirli vatandaşlar gevrek ve boyoz için yeni belirlenen fiyatları yüksek buldu.

İzmir’in meşhur gevrek ve boyozuna kısa süre sonra zam gelecek. Şuan İzmir’de 2 liradan satılan boyoz ve gevrek, 1 Ekim itibarı ile yeni, güncellenmiş fiyatlardan satışa sunulacak. Zammın ardındaki sebep ise artan maliyetler olarak görülüyor. Yapılacak olan zamma İzmirliler şimdiden tepki göstermiş durumda. Özellikle @izmirsondakikacom Instagram hesabımızda, İzmirli vatandaşlar fiyatların arttırılacak olmasını pek olumlu karşılamamış durumda.2,5 TL Olacak!
İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı İhsan Esen, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği bir açıklama ile, 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; gevrek, boyoz, poğaça, yumurta, peynir fiyatlarının 2.50 TL olarak güncelleneceğini açıkladı.

Fiyat artışının ardından satışların azalıp azalmayacağı ise merak konusu oldu. Şuanki fiyatları da yüksek bulan İzmirliler, artık gevrek, boyoz, poğaça gibi yiyecekleri daha yüksekten almak zorunda kalacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika! Meteoroloji’den İzmir İçin Uyarı…

r

HIZLI YORUM YAP