a

Dikili ve Ayvalık’ta Kuvvetli Fırtına!

İzmir ve Ege Bölgesi'nde etkili olan kuvvetli fırtına, bazı ilçelerde maddi hasarlara neden oldu. Kuvvetli fırtınadan en fazla Dikili ve Ayvalık oldu. Çok sayıda tekne, sulara kapıldı...

Meteoroloji’nin geçtiğimiz akşam saatlerinde yaptığı uyarı sonrasında bu sabah İzmir’in Dikili ilçesinde ve Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kuvvetli fırtına, maddi hasara neden oldu. Ayvalık ve Dikili’deki çok sayıda tekne suya kapılırken, maddi hasar oluştu. Çok sayıda geminin battığı kuvvetli fırtına, öğle saatlerde etkisini azaltsa da, ardında bıraktığı hasar oldukça büyüktü.Şehir Merkezinde de Etkili Oldu!
Kuzey Ege’de daha çok etkili olarak görülen fırtına, İzmir’in şehir merkezinde de hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde İzdeniz vapur seferleri iptal edildi. Uzun bir süre, yolcu taşımakta olan yolcu gemileri iskeleye yanaşamadı. Bu sırada gemilerde tedirginlik yaşandı. Fırtınanın sakinleşmesi ile birlikte yolcular güvenli şekilde karaya aktarıldı.

Konak sahilde ise kuvvetli fırtınanın etkisiyle kıyıya vuran sertdalgalar, kıyı şeridindeki taşları yerinden söktü. Belediye ekipleri, olay yerine gelerek hasar gören yerlerin onarımına başladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı İçin Tarih Verildi!

HIZLI YORUM YAP

r