a

Büyükşehir Belediyesi’nden Esnafa 1000 TL Destek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, seyyar satıcıların yanında olduğunu belirterek, 275 esnafa 1000 TL, toplam 275 bin TL nakdi destek ödemesi yapacaklarını açıkladı. İşte detaylar...

Pandemi sürecinde zor durumda kalan kesimlerin başında gelen esnaf ve sokaktaki seyyar satıcılar için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önemli bir açıklamada bulunarak maddi destek sağlanacağını bildirdi. Tam kapanma sürecinde ayakta durmakta biraz daha güçlük çeken ve zor zamanlar geçiren seyyar satıcılar için büyükşehir belediyesi, belirlediği miktarda nakdi destek ödemesi yapacak.Seyyar Satıcılara 1000 TL Ödenecek!
Başkan Tunç Soyer tarafından yapılan açıklamada seyyar satıcı esnafına toplam 275 bin TL ödeme sağlanacak. Açıklamaya göre 275 seyyar satıcı belirlenmiş durumda. Her birine 1000’er TL ödeme sağlanacak.

Kimler 1000 TL Destek Alabilecek?
Büyükşehir Belediyesi’nin 1000 liralık sokak satıcılarına sağladığı destekten kimlerin yararlanabileceği de açıklandı. Seyyar olarak gevrek, boyoz, mısır satıcıları ve çiçekçiler faydalanacak. Açıklamaya göre 275 kişi belirlenmiş durumda. Bu rakamın zaman içerisinde esneyip daha fazla kişiye sağlanıp sağlanmayacağı ise bilinmiyor.

1000 TL seyyar satıcı desteği almak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

1000 Öğrenciye Kitap Alabilmeleri için Maddi Destek!

HIZLI YORUM YAP

r