a

1000 Öğrenciye Kitap Alabilmeleri için Maddi Destek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na hazırlanan 1000 öğrencinin kaynak kitap alabilmesi için kitap kartlarına toplam 125 bin lira yükledi. İzmir kitap kart nasıl alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrencileri düşünerek önemli bir destekte bulundu. Belediye tarafından, YKS’ye hazırlanan, toplam 1000 öğrencinin kitap kartına bakiye aktarımı yapıldı. Toplam 125 Bin liralık destek sağlandığı açıklandı. Yani her öğrenciye, kaynak kitap alabilmesi için 125 TL ödeme yapıldı.Kartlar, Büyükşehir personeli tarafından öğrencilerin evlerine kadar ulaştırıldı. Öğrenciler soru bankası, konu anlatımlı test kitapları ya da yaprak testleri kitap kartları ile anlaşmalı kırtasiyelerden temin edebilecek. Aynı zamanda gençler Havagazı ve Örnekköy Gençlik Yerleşkeleri ile Genç İzmir dijital platformundaki kurslar, atölyeler ve sosyal çalışmalardan da ücretsiz biçimden yararlanabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kitap Kart Nasıl Alınır?
İzmir il sınırları içerisinde yaşayan 17-20 yaş arası, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan lise son sınıf öğrencisi ve mezun gençler bizizmir com web adresi üzerinden başvuru yapabilecek. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü, kart teslimine gelen gençlere Havagazı Gençlik Yerleşkesi ve Örnekköy Gençlik Yerleşkesi çalışmaları hakkında da bilgi verecek. Büyükşehir böylece sınav hazırlığındaki öğrencilerin gençlik yerleşkeleri hizmetlerinden faydalanmalarını sağlamayı da hedefliyor. Uzak ilçelerde ikamet eden gençlerin kartları ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürlükleri tarafından ulaştırılacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karabağlar’da Acı Kaza! Çöp Kamyonunun Altında Kaldı…

r

HIZLI YORUM YAP